Jak Powiekszyc Kutasa

Każdy człowiek może stać się świadomi przemówień z tych prostych wskazówek

Nikt nie będzie kwestionować twierdzenie, że publiczne wystąpienie może być bardzo przytłaczający, jeśli nie jest przeszkodą dla niektórych. Fakt pozostaje faktem, że z trochę coaching i niezawodna technika, każdy ma prawo zrobić lepiej. Poniższy artykuł ma na celu pomóc w tym procesie pójść lepiej.


Występując potrzeb społeczeństwa należy traktować poważnie. Nie można po prostu wstać i mówić i oczekiwać, że wszystko będzie wisieć na każde twoje słowo automatycznie. Staramy się znaleźć sposoby, aby ich przyciągnąć. To rzeczywiście typ wydajność, a to oznacza, że trzeba ciężko pracować, aby osiągnąć pożądanych wyników.


Niektórzy ludzie przygotowują swoje notatki na publiczne wystąpienie, za pomocą tabletu lub innego urządzenia; jednakże, nie jest to na pewno dobry pomysł. Prawo Murphy ‘ ego na pewno uderzy i zostawiają cię z martwych baterii, skradzionego urządzenia lub inne katastrofy. Być uznany za bezpieczny i napisać swoje uwagi na kartach, a także przechowywania ich na urządzeniu przenośnym.


Upewnij się, że początek twojej wypowiedzi-to jest czas, aby się zrelaksować. Pozdrawiam i adres odbiorców. Następnie pauza w ciągu trzech sekund. To daje im możliwość skoncentrowania się na ciebie, a masz czas, aby włączyć swoją nerwową energię w entuzjazm na temat materiału, który zamierzasz umieścić.


Jeśli publiczne występy sprawia, że jesteś zdenerwowany, zastosowanie techniki głębokiego oddychania. Głęboko wdychając i wydychając w pełni pomaga uspokoić nerwy, zanim zaczniesz swoją mowę. Wdech na cztery, a następnie wydech na koncie pięć. Powtórz ten zestaw sześć razy, aby poprawić swój spokój.


Jeśli zostaniesz poproszony o mówić o nieznanym obiekcie, pamiętaj, aby zrobić większość swojego czasu. Nauka różnych tekstów, wideo i prawdziwe przykłady z tematu. Porozmawiać z ludźmi, którzy wiedzą o tym. Kiedy mówisz, można wybrać, aby porozmawiać o swoich badaniach i podzielić się tym, czego się nauczyli, a nie próbować wyobrazić sobie, jak prawdziwy specjalista.


Jeśli będziesz mówić publicznie, oglądać filmy wideo z niektórych z najbardziej znanych przemówień. Badać ich dostawę mowy, jakie informacje została włączona w mowie i jak aktywnie zajmują się swojej publiczności. Następnie wykorzystać te informacje, aby pomóc dostarczyć niezapomniany występ.


Poświęć trochę czasu, aby ćwiczyć swoje ważne mowy. To pomoże budować zaufanie tak jak materiał staje się drugą naturą. Nawet jeśli masz już mowa na pamięć, ważne jest, aby wszelkie notatki, które przyniosły na mównicę. Jeśli zapomnisz czegoś, można szybko uzyskać informacje od swoich notatek.


Jeśli będziesz mówić przez dłuższy czas, należy wypić szklankę wody, na mównicę. Jest to również dobry pomysł, aby mieć stołku za podium, tak, że można czasami okoń, jeśli nie jesteś zbyt zmęczony. Noś wygodne buty, tak, że będziesz w stanie skupić się na swojej wypowiedzi, a nie nogi.


Nie można zaprzeczyć, że publiczne występy sprawia, że wielu ludzi do ucieczki w strachu. Choć to, oczywiście, może być denerwujący, aby mówić w obecności innych ludzi, to nie jest strach, którego nie można pokonać. Skorzystaj z porad w tym artykule, w razie potrzeby kontrolować sytuację dzisiaj.