Powiększyć

Jak skutecznie żyć z sen apnea

Jeśli budzi się często w nocy, może masz bezdech senny. Jest to bardzo powszechna choroba, i walki z jego objawami-to nie piknik. Niektóre metody leczenia i zmiany stylu życia mogą, na szczęście, zmniejszyć wpływ bezdechu sennego. W artykule poniżej udziela porad, które mogą pomóc ci poradzić sobie z tym problemem.


Nadwaga jest główną przyczyną bezdechu sennego dla wielu ludzi. W tych przypadkach, po prostu utrata wagi może złagodzić objawy. Kogo w tej sytuacji należy przestrzegać rozsądnej diety, w połączeniu z dobrą ilością ćwiczeń. Ograniczenie węglowodanów wykazały, aby być duża pomoc w odchudzaniu.


Skonfiguruj urządzenie od chrapania. Większość maszyn pochodzą z domyślnymi ustawieniami, które mogą nie pasować do twoich potrzeb. Musisz być w stanie regulować przepływ powietrza: wypróbuj różne opcje i wybrać ten, który wydaje się działać dla ciebie. Jeśli czujesz, że twój samochód nie działa jak należy, spróbuj ponownie zmienić ustawienia.


Jeśli cierpisz na bezdech senny, upewnij się, że twoja druga połówka, czy twoja rodzina wie o swoim stanie. W sytuacjach awaryjnych, bardzo ważne jest, aby ten, kto można powiedzieć lekarza o swoim stanie podczas wszelkiej natychmiastowej pomocy lekarskiej. Musisz pomóc im zrozumieć i bezdechu diagnostyka i leczenie.


Unikać alkoholu. Звонило lub pijany powoduje, że drogi oddechowe, aby zrelaksować się zbyt wiele. Jeśli ktoś kładzie się spać w stanie nietrzeźwym, można usłyszeć efekt ich głębokie chrapanie. W kogoś, kto już cierpi na bezdech senny, to może być bardzo niebezpieczne. Unikaj napojów alkoholowych, aby spać spokojniej.


Czy zawsze spać na plecach? Spróbuj zamiast spać na twojej stronie. Gdy śpisz na plecach z głową, приподнявшись na poduszce, zwęża drogi oddechowe. Spać na twojej stronie i używać poduszki, aby zapobiec się przed przetoczeniem we śnie. Drogi oddechowe muszą być otwarte tak długo, jak jesteś na twojej stronie.


Sporządź harmonogram snu i trzymać się go. Spać w regularnych odstępach czasu, twoje ciało przyzwyczaja się do ekranu i skorzysta z tego. Jeśli nie otrzymujesz wysokiej jakości sen na bieżąco, twój sen apnea może się pogorszyć. Upewnij się, aby iść do łóżka w tym samym czasie każdego dnia i staraj się spać stałą liczbę godzin.


Śpi na dużej wysokości może doprowadzić do pogorszenia twojego sennego z powodu niskich poziomów tlenu. Jeśli wybierasz się w miejsce położone wyżej, niż jesteś przyzwyczajony, wziąć CPAP z tobą. Najlepiej byłoby całkowicie uniknąć dużej wysokości.


Jeśli człowiek ma bezdech senny i otyłością, często mogą zmniejszyć swoje objawy, traci na wadze. W stan charakterystyczne dla pacjentów z nadwagą, które mają duże szyi okręgu. Nawet niewielka ilość utraty wagi może zwiększyć przepływ powietrza i zmniejszyć ciśnienie w drogach oddechowych.


Aby uniknąć jakichkolwiek rodzaju narkotyków lub alkoholu, jeśli wystąpi którykolwiek rodzaj bezdechu sennego. Narkotyki i alkohol spowalnia układ oddechowy, który, jak wiadomo, jedną z przyczyn bezdechu sennego. Jeśli zmagasz się z tym problemem, spróbuj zdobyć profesjonalną pomoc, aby pokonać te pragnienia.


Nauka gry na instrumentach dętych może być wydajnym strategią zarządzania dla tych, którzy chrapanie lub bezdech senny objawy. Według badań, z Niemiec, nie tylko to propozycja psychiczne korzyści, ale może również zmniejszyć objawy bezdechu sennego. Szkolenia tej umiejętności pomoże ci kontrolować swoje próbki oddechu.


Przed pójściem spać, ważne jest, aby otworzyć nosowych. To znaczy, że otrzymujesz wystarczającą ilość powietrza. Aby otworzyć nosowych, można użyć soli fizjologicznej w sprayu, wydzieliny z nosa expander, w puli neti, paski w celu ułatwienia oddychania lub bez względu na cel swojego lekarza mogą być zalecane<.BR />

Palacze, którzy cierpią z powodu bezdechu sennego trzeba podjąć trudną decyzję. Badania pokazują, że palenie może pogorszyć problemy ze snem, takie jak chrapanie i bezdech, tak, że ci, którzy kochają, aby oświetlić naprawdę trzeba zajrzeć w siebie i zdecydować, co jest ważniejsze, nikotyny lub dobry sen<.BR />

Często prosty nawilżacz może pomóc z suchością i podrażnień spowodowanych za pomocą CPAP maszyny od leczenia bezdechu sennego. Ze stałym przepływem powietrza, wiele ludzie cierpią z powodu suchości skóry i podrażnienia za pomocą CPAP maszyny. Nawilżacz lub specjalne nawilżające kremu do twarzy mogą pomóc złagodzić te objawy.


Widzieliście, że istnieje wiele sposobów, aby poradzić sobie z bezdechu sennego. Eksperyment z tymi wszystkimi, a następnie skupić się na tych, które dają najlepsze wyniki. Wykorzystując to, czego nauczyliśmy się tutaj-to rozpocząć resztę pragniesz. Poczujesz się bardziej wypoczęty, mniej napięte, a jakość twojego życia będzie się poprawiać.